Klinik araştırmalar nasıl yapılır?

Klinik araştırmalar, NET’ler ve başka hastalıklar için yeni yaklaşımlar ve tedavilerin sadece işe yaradığından değil aynı zamanda hastalara güvenle verilebileceğinden emin olmak amacıyla denendiği önemli bir yöntemdir.

Klinik araştırmaların dört temel fazı vardır; genellikle deneysel bir ilaç veya işlemin hedeflendiği hasta grubunda etkili olup olmadığını görmeden önce, küçük bir grup sağlıklı kişide veya hastada denenerek başlanır.

Bu araştırmalar ancak yıllarca laboratuvarda ve hayvan çalışmalarında titizlikle değerlendirildikten sonra ve Avrupa’da Avrupa İlaç Ajansı gibi yetkili kurumlarca onaylandıktan sonra yürütülür.

Bir klinik araştırmanın fazları

Bir klinik araştırmaya nasıl katılabilirim?

İnsanlar klinik araştırmalara çeşitli nedenlerle katılır; bunlar sadece başkalarına yardım etmek ve gelişen tıbbi bilgiye katkıda bulunmaktan başlayıp bir hastalık için en yeni tedaviyi alabilmeye kadar değişebilir. Klinik araştırmalar sıklıkla yaygın olarak kullanılmadan önce en yeni tedavi ve yaklaşımı almanın bir yoludur.

Bir klinik araştırmaya katılmak isterseniz sağlık bakımı ekibinizin bir üyesiyle konuşun çünkü onlar bunu yapıp yapamayacağınızı ve yakınınızda katılabileceğiniz araştırmalar olup olmadığını bilecektir.

Bir klinik araştırmaya katılmayı kabul ederseniz ne olacağını tam olarak anlamanız için bir klinik araştırmada bulunmanın neleri içerdiği konusunda Uzman NET doktorunuz veya multidisipliner ekibinizin bir üyesi de sizinle konuşabilir.

Etiketlendi:

NET'ler Hakkında

Bu konuyu takip et

Bu içeriği oyla

Henüz oylanmadı.
Please wait...
Gen İlaç

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş.'nin koşulsuz desteğiyle hazırlanmıştır.

Bu site Nöroendokrin Tümörlerde merak edilen konularda toplumu bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.

©️ 2020 Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş. (Mustafa Kemal Mah. 2119. Sok. No:3 D:2-3 Balgat 06520 Çankaya, Ankara, Türkiye +90 312 219 62 19)
x