Evden uzağa yolculuk

Kısa bir tatil veya evden uzakta bir veya iki hafta geçirmek isterseniz nöroendokrin kanserle yolculuk etmeye devam etmemeniz için bir neden yoktur. Aslında NET’lerle yaşayan pek çok hasta, hastalığınızın sizi eve kapatmasına izin vermemenizi ve normalde yaptıklarınızı yapmaya devam etmenizi söyleyecektir.

NET teşhisiniz ile barışmak, stres atmak veya hatta iyi çıkmış bir test sonucunu veya bir tedavi aşamasını tamamlamayı kutlamak için ihtiyacınız olan zamanı ve mekanı size yolculuk sağlayabilir.

Yolculuk sırasında eskiden olduğundan daha fazla zorluk yaşayabilirsiniz – belki daha çabuk yorulursunuz veya yolculukta genelde rahatsız olabilirsiniz veya havaalanında ilacınızı güvenlikten geçirmek gibi lojistik sorunlar yaşayabilirsiniz- ama ne bekleyeceğinizi bilir ve önceden planlarsanız tüm bunlar aşılabilir.

Yolculuk planınızın önemli kontrol veya randevu zamanıyla çakışmamasına dikkat edin. Emin değilseniz tıbbi bakım ekibinize sorun.

İlaçlarla yolculuk

Yolculuk sırasında ilaç almanız gerekiyorsa aile hekiminizden veya uzman NET doktorunuzdan bu ilacın reçete edildiğini ve ne sıklıkla kullanmanız gerektiğini belirten bir yazı isteyin.

Eğer sıvı veya enjekte edilen bir ilaç taşıyorsanız ve havaalanında veya sıvılar ve kesici aletler için benzer güvenlik sınırlaması olan bir yerde bulunacaksanız bu özellikle önemlidir.

Yolculukta ilaç almanız gerekmesi olasılığına karşı ayrıntılı reçetenizi yanınıza alın ve ilaçların nasıl saklanması gerektiğinden emin olmak için ilaç kutularındaki prospektüsleri okuduğunuzdan emin olun. Eğer ilacınızın soğuk tutulması gerekiyorsa yolculuk süresini kontrol edin ve sıcak iklime gidiyorsanız özel bir soğuk saklama kabı edinin.

Emin değilseniz tıbbi bakım ekibinizden birisinden ilaçlarla yolculuk konusunda tavsiye alın veya yerel hasta destek grubunuzdan yardım isteyin.

Etiketlendi:

Net ile yaşamak

Bu konuyu takip et

Bu içeriği oyla

Henüz oylanmadı.
Please wait...
Gen İlaç

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş.'nin koşulsuz desteğiyle hazırlanmıştır.

Bu site Nöroendokrin Tümörlerde merak edilen konularda toplumu bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.

©️ 2020 Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş. (Mustafa Kemal Mah. 2119. Sok. No:3 D:2-3 Balgat 06520 Çankaya, Ankara, Türkiye +90 312 219 62 19)
x