Bir NET uzmanı bulun

NET’ler seyrek görülen bir kanser türü olduğu için bazı kişiler kendi doktorlarının bu hastalıkla ilgili az bilgisi olduğunu fark eder. Teşhisten sonra doktorunuzdan sizi bir NET uzmanına veya kanser merkezine sevk etmesini isteyin. Bu uzman randevuları için uzun yol gitmeniz gerekebilir, fakat sonuçta hizmet alma fırsatınız olur.

Soru sormaktan korkmayın

Doktor randevularınıza bir arkadaşınız veya akrabanızla birlikte gidin. Randevudan önce düşünün ve teşhisiniz, prognozunuz, tedaviniz ve duygusal ve fiziksel sorunlarla baş etme ile ilgili doktorunuza sorabileceğiniz soruların bir listesini yapın.

Randevunuz sırasında doktorunuzun değerlendirmekte olduğu tıbbi testler varsa bulguları size açıklamasını isteyin. Söylediklerini unutmamak için bir kaç not almanızda ne sakınca olabilir? Anlamadığınız bir şey olursa tekrar anlatmalarını isteyebilirsiniz.

Etiketlendi:

NET ile yaşamak

Bu konuyu takip et

Bu içeriği oyla

Henüz oylanmadı.
Please wait...
Gen İlaç

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş.'nin koşulsuz desteğiyle hazırlanmıştır.

Bu site Nöroendokrin Tümörlerde merak edilen konularda toplumu bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.

©️ 2020 Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş. (Mustafa Kemal Mah. 2119. Sok. No:3 D:2-3 Balgat 06520 Çankaya, Ankara, Türkiye +90 312 219 62 19)
x